13.06.2016 18:12

MANİSA Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci oturumunda Manisaspor’un efsane başkanı Tarık Almış ile eski Belediye Başkanı Ertuğrul Dayıoğlu’nun isimleri ölümsüzleşti. Merhum Tarık Almış’ın ismi Manisa Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu’na verilirken; Ertuğrul Dayıoğlu’nun adı da Kültür Merkezi altındaki yeraltı otoparkına oybirliğiyle verildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı ikinci oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis ikinci oturumunun ilk maddesinde MHP’li meclis üyeleri Mehmet Güzgülü, Mehmet Palabıyık, Ziya Elmalı ve Mümtaz Kahya tarafından verilen önerge görüşüldü. Önergede Yunusemre ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu’na merhum Tarık Almış’ın; Şehzadeler ilçesinde bulunan Kültür Merkezi altındaki otoparka da merhum Ertuğrul Dayıoğlu’nun isimlerinin verilmesi teklif edildi.

Gruplardan önergeye destek

İlgili madde üzerine söz alan MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, her iki ismin de Manisa için birer değer olduğunu belirterek, bu isimleri yaşatmak adına teklifi Meclis’e getirdiklerini ifade etti. Güzgülü’nün ardından söz alan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de, teklifin doğru olduğunu vurgulayarak Ak Parti grubu olarak kabul oyu kullanacaklarını söyledi. CHP Grup Başkan Vekili Zeki Bilgin de, teklife destek verdi.

Manisa’ya önemli hizmet vermiş isimler

Önerge üzerine konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, “Değerli iki büyüğümüz nur içinde yatsınlar. Manisa’ya önemli hizmetler vermiş iki isim. Biri Manisa’ya belediye başkanlığı yapmış, diğeri de spora yaptığı hizmetlerle gönüllerimizi fethetmiş isimlerdir. Ruhları şad olsun. Biz küçük de olsa bir görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşayacağız. İsimleri yaşayacak” dedi. Konuşmaların ardından önerge oybirliğiyle kabul edildi. Diğer gündem maddelerinin de görüşülmesinin ardından meclis oturumuna, 14 Temmuz Perşembe günü saat 18.00’de toplanmak üzere son verildi.

MHP Manisa Büyükşehir Bel. Bşk. CENGİZ ERGÜN
Copyright © 2018 Cengiz ERGÜN. All rights reserved.