23.04.2016 17:35

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bu yıl 476’ncısı düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında ilimize gelen yabancı konuklara ve kardeş belediye temsilcilerine Kültür Merkezi Fuayesi’nde kokteyl verdi. Başkan Ergün, konuklara Manisa hatırası ürünler ile çeşitli hediyeler takdim ederken, yabancı konuklarda ülkelerine has çeşitli ürünleri Başkan Ergün’e hediye etti. Hediye değişiminde konuşan yabancı ülkelerin temsilcileri Manisa’ya her gelişlerinde kentin güzelleştiğine şahit olduklarını belirterek kentin gelişmesine katkı sağlayan Başkan Ergün’e teşekkür etti.

Bu yıl 476.’sı düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’ne katılmak üzere şehrimize gelen yabancı konuklar ve kardeş belediyeler onuruna kokteyl verildi. Kokteyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Şehnaz Başaran ve Mahmut Bilgen, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Eryılmaz, Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç, yabancı ülkelerden gelen konuklar ve kardeş belediyelerin temsilcileri katıldı.

Manisa’nın değişmeyen geleneği

Kokteyle katılan yabancı konuklarla tek tek ilgilenen Başkan Ergün, yaptığı konuşmada bu yıl 476.’sı düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’nde yabancı konuklar ve kardeş belediye temsilcileri ile bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek” Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali, şehrimizin geçmişten günümüze değişmeyen geleneğidir. Bu vesileyle biz de bu güzelliklerin yaşatılması ve daha iyi noktalara getirilmesi amacındayız. Bu tür festivallerin ülkeler arası ekonomik, kültürel ve sosyal birlikteliklerin oluşmasına bir vesile olduğunu düşünüyorum. Değerli dostlarımızı Manisa’da ağırlamaktan dolayı mutluluğumu dile getirmek istiyorum. Umut ediyorum ki bu güzel birlikteliğimizi gelecek kuşaklara da taşırız” dedi.

Ülkemiz büyük, devletimiz güçlüdür

Ülkemizde son aylarda artan terör olayları nedeniyle bu yıl Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’nde eğlenceye yönelik etkinliklerde kısıtlamaya gidildiğini vurgulayan Başkan Ergün, “Ülkemiz büyük, devletimiz güçlüdür, bu zor günlerin de üstesinden gelecektir. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha canlı festivallerde sizleri tekrar konuk ederiz. Ümit ediyorum ki Manisa’mızdan güzel anılarla sizleri uğurlarız” dedi.

Karşılıklı hediye değişimi

Başkan Ergün, konuşmasının ardından yabancı konuklara ve kardeş belediyelerin temsilcilerine Manisa hatırası ürünler ile çeşitli hediyeler verdi. Yabancı konuklarda Başkan Ergün’e ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim etti. Hediye değişiminde konuşan yabancı ülkelerin temsilcileri Manisa’ya her gelişlerinde kentin güzelleştiğine şahit olduklarını belirterek, “Manisa’nın değiştiğini ve güzelleştiğini her gelişimizde fark ediyoruz. Bu nedenle kentin güzelleşmesine ve gelişmesine katkı sağlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Ayrıca bizleri burada konuk ettiğiniz için sizlere ayrıca teşekkür ederiz” dediler. Konuşmalar ve hediyeleşmelerin ardından tören, düzenlenen kokteylle sona erdi.

MHP Manisa Büyükşehir Bel. Bşk. CENGİZ ERGÜN
Copyright © 2018 Cengiz ERGÜN. All rights reserved.