30.10.2018 09:07

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve yüce Türk Milleti’nin evlatları tarafından bağımsızlığı ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’inci kuruluş yıl dönümü Manisa’da coşkuyla kutlandı. Manisa Valilik makamında tebriklerin kabul edilmesiyle başlayan kutlama programı, gösteriler yapıldı, şiirler okundu, tören geçişi yapıldı. Manisalılar Cumhuriyetin ilanın 95’inci yılında törene yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da coşkuyla kutlandı. Kutlama programı, Valilik makamında tebriklerin kabulü ile başladı. Tebriklerin kabulünün akabinde Manisa Valiliği önünde kutlama programı gerçekleştirildi. Töreni Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Başkan Danışmanları ve Daire Başkanları, Manisa Milletvekilleri, askeri erkan, ilçe Kaymakamları, ilçe Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda Manisalı takip etti.

Kutlama programı Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün halkı selamlamasıyla başladı. Saygı duruşu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmanı Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer yaptı. Vali Güvençer, tüm Türk milletinin Cumhuriyet Bayramını kutladı. Programda daha sonra öğrenciler tarafından Cumhuriyet temalı şiirler okundu. Halk oyunları topluluklarının gösterileri ile devam eden kutlama programında son olarak tören geçişi gerçekleştirildi. Askeri bando eşliğinde yapılan tören geçişi Manisalıların yoğun ilgisini çekti.

Bayram Harçlığı Başkan Ergün’den
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, daha sonra töreni takip eden öğrenciler ile bir araya geldi. Başkan Ergün’e yoğun ilgi gösteren öğrenciler, Başkan Ergün’ün elini öperek Cumhuriyet Bayramını kutladılar. Öğrencilerle yakından ilgilenen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de onlara bayram harçlığı dağıttı.

Manisalıların Bayramını Kutladı
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün eşi Şeyda Ergün kutlama programının ardından Manisa sokaklarında vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan Başkan Ergün, Manisalıların bayramı kutladı. Başkan Ergün kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da geri çevirmedi.

MHP Manisa Büyükşehir Bel. Bşk. CENGİZ ERGÜN
Copyright © 2018 Cengiz ERGÜN. All rights reserved.