30.10.2018 10:38

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Fener Alayı düzenlendi. Sultan Camii önünden başlayan ve Cumhuriyet coşkusunu şölene dönüştüren Fener Alayı Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Askeri bando ve Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Mehteri eşliğinde ellerinde fenerlerle yürüyen 7’den 77’ye yüzlerce Manisalı Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

Cumhuriyetin ilanının 95’inci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da coşkuyla kutlandı. Gün boyu gerçekleştirilen etkinliklerle kutlanan Cumhuriyet Bayramı coşkusu, akşam düzenlenen Fener Alayı ile doruk yaptı. Sultan Camii önünden başlayan Fener Alayına Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, Baro Başkanı Ali Arslan, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, ilçe kaymakamları, Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Başkan Danışmanları ile Daire Başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda Manisalı katıldı.
Manisalılar Renkli Görüntüler Oluşturdu
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Mehteri ve askeri bando eşliğinde ellerindeki meşalelerle yürüyüşe geçen Manisalılar, kortej boyunca çalan marşlara hep bir ağızdan eşlik ettiler. Kaldırımlarda Fener Alayını izleyen Manisalılar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e alkışlarla büyük destek verirken, şanlı Türk bayrakları ve meşalelerle renkli görüntüler oluşturan Manisalılar Cumhuriyet Meydanı’na kadar coşkuyla yürüdü.

MHP Manisa Büyükşehir Bel. Bşk. CENGİZ ERGÜN
Copyright © 2018 Cengiz ERGÜN. All rights reserved.