09.07.2019 19:43

MASKİ Genel Müdürlüğünün 2019 yılı I. Olağanüstü Genel Kurulu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. MASKİ’nin il genelinde bugüne kadar gerçekleştirdiği ve bundan sonraki dönemde gerçekleştirilecek olan yatırımlar için yapmış olduğu kredi teklifi ile ilgili maddeler meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2019 yılı I. Olağanüstü Genel Kurulu, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Olağanüstü Genel Kurulda il genelindeki yatırımlarda kullanılmak üzere yapılan kredi teklifleri görüşüldü. İlk olarak ilçe merkezleri ve mahallelerde ihale edilen ve yapımı devam eden hizmetlerin ihale bedellerinde kullanılması için İller Bankası ile yurt içi bankalar ve finans kuruluşlarından alınmak üzere 200 milyon TL kredi talebine yönelik madde oylanıp kabul edildi. Ardından il genelinde devam eden altyapı işleri dolayısıyla bozulan yolların tamiratları noktasında TÜPRAŞ AŞ.’den alınacak asfalt seriminde kullanılan bitüm ve bitümlü malzemeler için yapılan 9 milyonluk kredi talebi de onaylandı. Olağanüstü Genel Kurulda son olarak projeleri hazır olan kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu yatırımlarında kullanılmak üzere İller Bankası’ndan 200 milyon TL izleme kredisi talebi de meclisten geçti.

“Mahallelerimiz altyapı yatırımlarını bekliyor”

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz, Olağaüstü Genel Kurulda yaptığı konuşmada, “Muradiye’nin Atıksu Arıtma Tesisi, Muradiye’nin altyapısı, Yağcılar, Evrenos mahalleleri TOKİ konutlarının olduğu noktada yapılacak yatırımın bedeli sadece 100 milyon TL. İller Bankasının kredileri piyasaya göre çok uygun faiz oranlarıyla geçerli. Ayrıca, ilçe merkezleri ile mahalleler arasında yürüttüğümüz 300 kilometre alt sathı kaplamalarını yaptığımız yolların, üst kaplamalarını yapmak için 9 milyonluk kredi talebinde bulunduk. Allah nasip ederse Ömer Faruk Çelik, Mehmet Çerçi Başkanlarım ve Manisa Milletvekilimiz Murat Baybatur ile birlikte  Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile görüşmek için Ankara’ya gidiyoruz. 154 Mahalle Projemiz kapsamında 80 mahallenin üzerinde çalışma gerçekleştirdik. 80 mahallenin de altyapı projeleri hazır. Mahallelerimiz altyapı yatırımlarını bekliyor. İnşallah kredi çıkarsa onların da ihalesini yapacağız. Manisa’ya hayırlı haberlerle döneriz diye düşünüyorum” dedi.

MHP Manisa Büyükşehir Bel. Bşk. CENGİZ ERGÜN
Copyright © 2018 Cengiz ERGÜN. All rights reserved.