Hayvan Barınağı Tip Projesi
Anasayfa > Projelerimiz > Planlanan Projeler >

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtelif ilçelerde oluşturulan Hayvan Barınağı Tip projesinde 1 birim 150 m² olarak planlanmıştır. İlçelerdeki ihtiyaca göre birimlerin sayısı tespit edilecektir.

Ayrılan kapalı alan 2.25m², açık bahçe alanı 3 m² olmak üzere 1 hayvanın yaşayacağı bölüm toplam 5.25 m²’dir. Kapalı bölümlerde merkezi yerden ısıtma sistemi ve ısı izolasyonu sağlamak için mantolama düşünülmüştür. Temizlik ve hijyen koşulları dikkate alınarak duvarlarda seramik ve havalandırma sistemi uygulanacaktır.

Açık dolaşım alanlarında kulübelerin altında hayvanları zemin suyundan ve soğuktan korumak amacıyla dış mekanlara uygunluk gösteren ahşap kaplanacaktır. Yaz günlerinde güneşin etkisinden korumak amacıyla kulübelerin üstünde sandviç panel üst örtü kullanılacaktır.

Elektrik kesintilerinde devreye girecek jeneratör ile su ihtiyacı kesintisiz sağlanabilecektir. Yine oluşabilecek su kesintilerine karşı 30 m³’lük su deposu düşünülmüştür.

Barınakta görev yapmakta olan personel için veteriner odaları, ameliyathane, depolar, personel odaları planlanmıştır.

Yağmur ve zemin suyu tahliye ve atık su tahliye sistemleri barınak alanının tamamında uygulanarak sorunsuz hizmet verebilecek bir kompleks oluşturulmuştur.

MHP Manisa Büyükşehir Bel. Bşk. CENGİZ ERGÜN
Copyright © 2018 Cengiz ERGÜN. All rights reserved.